Záhradníctvo

Malina Pride of Russia: recenzie záhradníkov

Maliny sú jedinečné bobule, ktoré každý miluje toľko. Je to veľmi chutné, zdravé a nepostrádateľné v každej kuchyni. Tento keň, ktorý bol najprv chovaný v strednej Európe. Ľudia majú toľko rád, že sa používajú všade. Navyše, maliny sú nenáročné a je pre nich veľmi jednoduché. K dnešnému dňu existuje veľa druhov malín. V tomto článku sa pozrieme na populárnu verziu bobúľ, ktoré boli chované v roku 1992. To urobilo chovateľa V.V. Kichin. Volal to "Pýcha Ruska". Považujeme opis odrody, jeho vlastnosti, charakteristiky a proces pestovania.

"Pýcha Ruska" - opis odrody

Raspberry variety "Pride of Russia" rastie na 1,5-1,8 m. Bush komprimovaného typu, silný a silný. Keď príde sezóna, rastlina tvorí veľa výhonkov. Majitelia by ich mali odstrániť včas, pretože rastlina rýchlo rastie. Maliny majú rovné a husté stonky. Je pozoruhodné, že náhradné výhonky, ktoré môžu byť od 7 do 12 kusov, nemajú tŕne. Jedna stredná vetva, na ktorej rastú ovocie, má 20-30 malinových bobúľ. Listy sú tmavo zelené, lesklé a zubaté. Výhonky listov na vrchole majú zásuvky.

Hlavným rozdielom medzi malinami "Pride of Russia" je, že ich plody sú pomerne veľké. Priemerná hmotnosť jedného bobuľa je 10 alebo 12 gramov. Tu je charakteristika malinového ovocia:

 • mať tmavo červenú farbu;
 • sú zamatové a lesklé;
 • veľmi šťavnaté;
 • vnútri sú niektoré semená;
 • tvar sa podobá tupému kužeľu;
 • chuť je mierna a chuť je sladká.

Zrnková malina môže byť považovaná za strednú, pretože plody sa objavujú od júla do augusta. Treba poznamenať, že zber sa uskutočňuje v 5 alebo 6 krokoch. Odroda je ovocná, predčasná a vysoko výnosná. Jeden kúsok môže dať až 5 kg maliny. Je nevyhnutné iba starostlivo sa jej postarať a nakŕmiť. Keď bobule dozrievajú, nebudú sa rozpadať, je však celkom ľahké ich odstrániť zo stúpačky.

Je to dôležité! Čerstvé bobule sa nebudú skladovať dlhší čas a prenosnosť malín je priemerná.

Maliny odrôd "Pýcha Ruska" je mrazuvzdorná. Nezakryté kríky sú schopné vydržať až do -30 ° C, čo je nádherné pre klima Ruskej federácie. A čo je dôležitejšie, bobule nie sú hniloby, choroby a nedotýkajte sa škodcov.

Tip! Napriek skutočnosti, že malina nie je strašná antraknóza, chloróza a iné choroby, je veľmi rád vošiek. Preto by sa "Pýcha Ruska" nemala vysádzať v blízkosti iných kríkov.

Malinový pristátie

Kedy by som mal začať pestovať rastlinu? Ideálny čas na pristávanie je september alebo október. V extrémnom prípade to môže byť marec. Napriek tomu je lepšie položiť na jeseň kríky, pretože pred začiatkom sezóny môžu maškrty zakoreniť. A so začiatkom zimy by mala byť rastlina pokrytá, pretože ešte nie je dosť silná.

Je dôležité pripraviť si pozemok vopred na pristátie, aby sa pýcha Ruska cítila dobre a mala bohaté ovocie. Práce začínajú 3 alebo 3,5 mesiace pred pristátím. Musíte odstrániť oblasť od buriny, vykopať pôdu a oplodniť ju. Čo je zahrnuté v hnojive? Tu je zoznam komponentov, vypočítaný na 1 m2:

 1. Draslík - 25 gramov.
 2. Hnoj - 5 kg.
 3. Superfosfát - 60 gramov.

Pokiaľ ide o výber miesta pristátia, mala by byť dobre osvetlená. Je skvelé, ak sa v okolí nachádza oplotenie alebo budova. Loamy pôda alebo čierna pôda - ideálne na pestovanie. Ideálne je, ak je podzemná voda vo vzdialenosti najmenej 1,5 m.

Varovanie! Neodporúča sa pestovať malinu "Pride of Russia" na kopci. Faktom je, že odroda netoleruje chladný vietor a suchosť.

Urobme si krok za krokom inštrukcie o tom, ako vysadiť rastliny v zemi:

 1. Prípravné práce: čistenie pôdy z buriny, kopanie a hnojenie.
 2. Pred začiatkom pestovania malín sa do pôdy pridáva hnilý kompost s výpočtom 1 m2 7 kg kompostu.
 3. Vyvŕtajte otvory o rozmeroch 50 x 50 cm, vzdialenosť medzi jednotlivými otvormi je 60 alebo 70 cm, po prvom rade musíte od nej odstrániť 1-1,5 m a začať tvoriť ďalšiu rovnakú cestu.
 4. V vykopanej diere musíte nalievať úrodnú pôdu. Dve tretiny hĺbky budú stačiť. Po tom, čo stromčeka padá dovnútra. Ďalej je potrebné jemne narovnať korene maliny v diere a posypať ju pôdy. Uistite sa, že hrdla koreňa je na rovnakej úrovni ako pôda.
 5. Nakoniec zostáva naplniť každý malinový kebus "Pýcha Ruska" asi 4 litre vody. Posledná fáza - mulčovanie s pilinami alebo humusom.

Ako môžete vidieť, proces pristátia je jednoduchý a trvá to trochu času na prácu. Avšak, ak chcete získať slušnú plodinu, na ktorú sa môžete tešiť, musíte sa postarať o maliny. Táto starostlivosť je jednoduchá, ale nemôže to bez nej.

Starostlivosť o rastliny

Vašou úlohou je robiť včas všetko, čo potrebujete pre vysokokvalitnú a bohatú úrody. Proces nie je zložitý, takže nebudete strácať veľa času a úsilia. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je udržať pôdu čistú pod rastlinami. Patrí sem čistenie a odstraňovanie pestovaných plevelov. Odstráňte ich rukami a vykopávajte pôdu o 30 cm ďalej od maliny.

Tip! Ak kopíte zem bližšie, je plný poškodenia koreňového systému malín.

Zalievanie malín

Je jasné, že rastliny musia byť napojené. Raspberry "Pride of Russia" nie je výnimkou. Rozmanitosť s dôverou sa dá nazvať vlhkosťou. Táto skutočnosť naznačuje, že zavlažovanie by sa malo vykonať 4 krát za sezónu:

 1. Pred malinovým kvetom.
 2. Keď plody začnú dozrievať.
 3. Keď sa zbierajú všetky bobule.
 4. Pred prvými mrazmi prídu.

Je lepšie, aby sa systém kvapiek zavlažovanie malina "Pride of Russia". Rastliny milujú vodu, takže pre 1 kefu potrebujete až 4 vedrá kvapaliny. Po úspešnom zalievaní by mali byť rastliny mulčované.

Kŕmenie malín

Každý rok je potrebné kŕmiť maliny. Ak chcete získať nádherné ovocie, ktoré bude chutné, veľké a zdravé, potom je dôležité robiť včasné kŕmenie s pýchou Ruska. Ako to urobiť správne?

 1. V prvom roku používajte kašu, ktorá je zmiešaná s vodou (pomer 3: 2). Na jednom malinovom kuse bude potrebovať 2,5 litra suspenzie.
 2. Na jar pridajte na zem polovicu hnoja. Nepoužívať bez draselnej soli s superfosfátmi.
 3. Na jeseň, keď sa skončí zber bobúľ, odporúčame pridať popol a prípravky obsahujúce fosforečnan draselný.
 4. Na začiatku jari začnite používať dusíkaté hnojivá.
 5. V prípade, že máte piesočnatú pôdu, potom na začiatku a na konci sezóny používajte horčíkové hnojivo.

Raspberry Crop

Jedna sezóna by mala byť malina "Pride of Russia" trikrát znížená:

 1. Na konci marca. Potom všetky suché a poškodené výhonky by mali byť rezané na koreň. Dobré sú skrátené až do hornej časti.
 2. Keď kvitnú púčiky, vetvy sú skrátené o 14 alebo 15 cm, takže si umyte, aby ste zvýšili počet zrejúcich bobúľ.
 3. Pred začiatkom chladného počasia prebieha prerezávanie. Keď zostane asi 15 alebo 20 dní pred chladom, odstráňte, odrežte koreň výhonkov, ktoré prinášajú ovocie na dva roky a staré výhonky. Zahusťujú iba kefu, sú zbytočné a nemôžu tolerovať mrazy.

Tip! V prípade, že malina narástla do takej miery, že vzdialenosť medzi susednými kríkmi nie je rešpektovaná, musí byť zem vykopaná až do hĺbky lopaty, ktorá sa blíži k malinovému o 30 cm.

Odber a skladovanie malín

Kedy začať vyberať maliny? Ideálne obdobie je začiatkom júla. Ako už bolo spomenuté, z jedného krbu môžete zhromaždiť 4 až 5 kg malinových bobúľ. Napriek tomu, že táto odroda má husté mäso, maliny sú považované za jemné bobule. Je ľahké ju poškodiť. Berúc do úvahy túto skutočnosť, pri zbere musíte plodiť bobule v plochých nádobách alebo košíkoch. Odporúčaná vrstva je 12 alebo 15 cm, nie viac. Ak budete dodržiavať tieto pravidlá, môžete bez problémov prepravovať maliny. Stojí to.

"Pýcha Ruska" je veľmi chutná a čerstvá a konzervovaná. Maliny - univerzálne bobule, ktoré je vhodné na výrobu takýchto výrobkov:

 • jam;
 • kompót;
 • jam;
 • šťavy;
 • jam;
 • víno.

Môžete dokonca zmraziť maliny, mletie ich cukrom alebo suché. Ale čerstvá "pýcha Ruska" bude uložená asi tri dni.

záver

Maliny odrôd "Pýcha Ruska" - to je dobrá voľba, ktorá môže byť vysadená na vašich stránkach. Bobule rastú veľké, chutné a zdravé. Uspokojuje jednoduchú starostlivosť o rastliny a bohatú úrodu.

recenzia

Nikolay, Voronež Som prekvapený, ale už v druhom roku majú kríky rajčiny "Pride of Russia" veľkolepú úrodu. Pri čítaní popisu som videl, že asi 5 kg bobúľ je možné zobrať z kroviny. Podarilo sa mi zhromaždiť 4 až 6 kg z kešu. Mám celkovo 20 malinových kríkov. Skutočne sa mi páčila chuť, ale je to nemožné dlho udržiavať plody. Lyudmila, Moskva Malina sa rozrástla veľká a jasná. Ale chutné bobule len keď začnú dozrieť. Zber je bohatý, starostlivosť je jednoduchá. Aby sme to zhrnuli, "pýcha Ruska" je dôležitá odroda pre pestovanie na mieste.