Záhradníctvo

Výsev uhoriek v otvorenom teréne

Zasiať semená v otvorenom teréne alebo najprv vysadiť sadenice? Aké sú dátumy výsevu semien v otvorenom a uzavretom priestore? Tieto a ďalšie otázky sa najčastejšie pýtajú nováčikovia záhradníci na internete a ich skúsení susedia chata. Tieto otázky nie sú naozaj také ťažké, pokúsime sa ich podrobne vysvetliť.

Kedy je lepšie zasiať uhorky

Ak chcete získať plodinu uhoriek, ako naozaj akúkoľvek inú kultúru, musíte urobiť veľké úsilie. Ale potom, ako pekné je zbierať zelené uhorky z vlastnej záhradnej postele a byť si istý ich kvalitou. Bohatá úroda vám umožní vyčistiť časť plodiny alebo ju nakladať.

Uhorka obzvlášť milujú Rusi. Predpokladá sa, že ide o zeleninu na stole. Jedzme ju vo svojej nezrelosti. Okrem príjemnej chuti, uhorka je vodnatá, nie je uložená v tukoch v našom tele a je celkom užitočná. Mnohí snúbia pestovať vlastnú úrody uhoriek, ale nie každý vie, ako to urobiť. Načasovanie výsevu semien v krajine vzrušuje väčšinu začiatočníkov.

Podľa oblasti bydliska

Keďže územie Ruska je obrovské, nemožno hovoriť o priemernom čase na vysádzanie osiva na otvorenom teréne. Existujú určité podmienky, za ktorých sa to dá urobiť. Na rozsiahlom území krajiny nie je možné vysadiť semená uhorky na otvorenom teréne a získať sadenice, čo je odôvodnené klimatickými podmienkami.

Uhorky - kultúra prinesená do trópov z Ruska. Milujú:

 • teplo;
 • slnečným žiarením;
 • zalievanie teplou vodou;
 • úrodná voľná pôda;
 • vlhký vzduch.

V Rusku sa takéto podmienky v prírodnej forme môžu získať len pri pestovaní uhoriek na juhu av pobrežných oblastiach. Tam nemôžete trpieť, vytvárať film kryt, všetky podmienky pre uhorky priaznivé. Z geografického hľadiska je to:

 • Región Krasnodar;
 • krym;
 • Stavropol;
 • časť regiónu Rostov.

Okrasné sadenice sa úspešne pestujú, keď sú vysadené na otvorenom teréne v regióne Astrachán, Voronež, Belgorod, Volgograd, na Urale a na Ďalekom východe. To samozrejme vyžaduje splnenie určitých podmienok. Vo všeobecnosti, termín výsevu uhorky neskoro. Táto kultúra nie je mrazom a netoleruje teplotné kvapky. Termín výsevu uhoriek po celom Rusku je nasledovný:

 • na juh je prvý máj;
 • pre stredné pásmo sa odporúča vysádzať semená na otvorenom pozemku až na konci mája;
 • v Uraloch av niektorých severných regiónoch sa dátumy odkladajú na začiatok júna.

Ako byť tým, ktorí sú zbavení radosti z výsadby semien uhoriek na otvorenom pozemku? V našej krajine je veľa záhradníkov. Pre nich existuje cesta:

 • rast sadenice doma, a potom, ako teplejšie, transplantujte ju do filmového skleníka;
 • tí, ktorí žijú v severných oblastiach, budú musieť vysadiť sadenice vo vyhrievanom skleníku.

Je pravda, že obe tieto metódy je ťažké pestovať sadenice (napájanie a dodržiavanie podmienok s vysokou vlhkosťou).

Ľudové znaky

V Rusku je uhorka známa už v 16. storočí. Odvtedy je distribuovaná všade, jeho láskou. Počas tejto doby ľudia zhromažďujú znaky, ktoré umožňujú získať vysokokvalitné sadenice s ich dodržiavaním.

Zhromaždili sme všetky dôležité dni národného kalendára súvisiaceho so sadenicami uhorky v jednej tabuľke.

dátum

omen

19. mája

Prvý deň vysadenia osiva na otvorenom pozemku alebo na sadenice (Iov, Long-suffering)

27. mája

To bolo zvyčajné zasiať, len ak v tento deň (mučeník Isidore) to nebolo chladné a daždivé. Za jasného počasia sa očakávala dobrá úroda.

1. jún

Tieto dni pokračovali v pestovaní sadeníc a semien okurek, pretože obdobie bolo obmedzené.

5. júna

Posledný deň vysadenia na sadenice, neskorší výsev by mohol opustiť záhradníka bez plodiny, ktoré v auguste nemali čas držať krok.

17. augusta

Koniec pórovej uhorky (Evdokia uhorka), v tento deň, zozbieral poslednú úrodu.

Samozrejme, že dnes naši chovatelia úspešne chovali hybridy, a aby sa získali sadenice, stačí dodržiavať niektoré pravidlá kultivácie na otvorenom poli. Hybridy sú odolné voči malým rozdielom v teplote, ochorení a vírusoch, čo bude mať pozitívny vplyv na sadenice. Všetky tieto informácie sú uvedené na obale. Niektorí remeselníci dnes dostávajú zber, dokonca aj začiatkom septembra, keď sú noci už dosť chladné.

Nedá sa povedať pár slov o lunárnom kalendári. Sú letní obyvatelia používajú veľmi často.

Lunárny kalendár

Závislosť rastu rastlín na fázach satelitu našej planéty je už dávno známa. Táto teória nie je predmetom veľkých pochybností a každý rok sa vydáva nový kalendár s vhodnými termínmi na pestovanie semien na sadenice.

Základné pravidlá, ktoré sa vzťahujú na kalendár lunárneho výsevu, spočívajú v tom, že je zakázané pestovať sadenice:

 • vo dňoch slnečného a lunárneho zatmenia;
 • na novom mesiaci a úplnom mesiaci;
 • keď mesiac prechádza z jednej konštelácie do druhej;
 • pri hľadaní nášho prirodzeného satelitu v znamení Vodnára a Leva.

Ako vieme, Mesiac má určitý vplyv na gravitačné účinky, ktoré sa vyskytujú na Zemi. Príkladom toho je odliv a prietok.

Po preskúmaní načasovania výsadby uhoriek v otvorenom teréne, poďme sa vysporiadať s pravidlami výsevu.

Vysádzanie uhoriek v otvorenom teréne

Otvorená pôda znamená prirodzené rastové podmienky:

 • mimo skleníkov;
 • mimo filmových prístreškov.

Vysádzanie sa vykonáva za určitých podmienok so semenami. Vzhľadom k tomu, že uhorky sú veľmi rozmarné, musia byť tieto podmienky starostlivo sledované.

Podmienky pre pestovanie v pôde

Ak chcete pestovať dobré sadenice a získať bohatú úrodu, musíte utrácať veľa úsilia a energie. Ale aby vaše práce neboli zbytočné, mali by ste striktne dodržiavať všetky pokyny popísané nižšie. Takže, uhorky láska:

 • teplo;
 • svetla;
 • vlhkosť vzduchu;
 • šľachty pôdy alebo pôdy.

Keď už hovoríme o teple, stojí za zmienku, že sadenice dokonca potrebujú byť napojený len s teplou vodou. Uhorka rastie dobre v otvorenom teréne pri veľkých vodných plochách. Nie je potrebné pestovať rastlinu v tieni, ale naopak, čím viac slnečného svetla sa sadenice dostávajú, tým lepšie.

Rovnako dôležité je aj použitie kvalitných osív. Môže byť zakúpené osivo alebo samo vybrané. V oboch prípadoch je potrebný starostlivý výber.

 1. Ak kupujete semená v obchode, dajte prednosť známym výrobcom. Ich výsev je vytvrdený, ošetrený pre väčšinu chorôb, zaručujú, že sadenice budú odolné. Navyše, dnes chovatelia vyvinuli obrovskú rozmanitosť uhoriek hybridov, ktoré ovocie hojne a na dlhú dobu, sadenice nie sú náchylné k vírusom a hubám, čo skoré zberu. Výber je obrovský. Záhradkári vedia, že s nákupom materiálu budú menej problémov.
 2. Ak si vyberiete semená sami, nezabudnite, že najlepšie uhorky prinesú ovocie, ak by sa semená nechali 3 - 4 roky na chladnom mieste. Vybrané semená uhorky sú v špeciálnej škrupine, ktorá v prirodzených podmienkach zabraňuje hnilobe v pôde. Semená pred výsadbou sa vyberajú, spracujú a vytvrdzujú. Potom môžete počkať na ich dobré sadenice.

Príprava semien

Prípravný proces pozostáva z troch etáp:

 • konečný výber;
 • spracovania;
 • temperovanie.

Dnes je veľa hybridov, ich cena presahuje cenu odrôd druhov. Je to spôsobené zložitosťou ich výroby: proces kríženia prebieha manuálne v uzavretom chránenom teréne.

Vráťme sa k otázke prípravy pred zasiatím. Preskúmajte jednotlivé etapy samostatne.

 1. Semená sú odstránené a položené na stole. Voda sa naleje do skla pri izbovej teplote a v nej sa rozpustí lyžica soli. Teraz sa do sklenice vnesú semená a počkajte niekoľko minút. Dobré budú klesať na dno a cumlíky budú plávať. Všetky povrchy môžu byť vyhodené.
 2. Teraz prejdite na spracovanie. Vykonáva sa rôznymi spôsobmi pomocou všetkých druhov zakúpených riešení. Ak chcete získať sadenice odolné voči chorobám, je tento proces nevyhnutný. Najjednoduchším spôsobom je udržať osivo uhoriek v slabom roztoku manganistanu draselného.
 3. Potom musíte prejsť k vytvrdzovaniu. Za týmto účelom sa semená umiestnia do chladničky až do 36 hodín. Sadenice budú odolné teplotným extrémom.

Po vykonaní prípravnej práce môžete pokračovať na výsev.

Výsev uhoriek

Zvyčajne sa siatie začína v máji a končí začiatkom júna. Toto je optimálny čas. Keď sú noci teplé, zdravé semenáče je možné získať už po pár týždňoch. Zastrešenie by malo byť priateľské.

Pre vykonané klíčenie. Je potrebné, aby žiadne chyby záhradníka nevedú k hnilobe osiva v otvorenom teréne. Za týmto účelom je umiestnený vo vlhkom hadri (utierka alebo len málo pokrytá vodou, ale nie úplne) a čaká na klíčky.

Otvorená pôda je prostredie, v ktorom je veľmi dôležitá rovnováha tepla a vody pre uhorky a zdravie sadeníc. Pokiaľ klesne teplota, čo je typické pre väčšinu regiónov, má škodlivý účinok močarinársky lôžok. Rastliny môžu zomrieť.

Výsev v zemi je nasledujúci:

 • uhorky sa umiestnia do otvorenej zeme v hĺbke 2-3 cm;
 • nedochádza k potápaniu sadeníc, transplantácia je tiež deštruktívna pre uhorky;
 • môžete sadiť päť uhoriek na meter štvorcový, ale nie viac ako sedem, inak budú stratené.

Video ukazuje jednoduchý spôsob výsevu uhoriek na otvorenom teréne.

Hlavné chyby

Ak máte skúsenosti s výsevom uhoriek v otvorenom teréne, môžete to urobiť bez klíčenia. Je dôležité cítiť sa dobre, čo je potrebné pre zdravie sadeníc.

Termín siatia sa nevyberá vopred, ale na základe prevládajúcich podmienok. To je výhodné s hybridy, pretože dlho prinášajú ovocie aj za zlých poveternostných podmienok. Sadenice z nich sú zvlášť odolné v porovnaní s odrodovými uhorkami.

Medzi hlavné chyby záhradníkov sú nesprávny výber, výsadba uhoriek v tieni, ignoruje čas siatie.

Uhorky sú veľmi náročné na plodnosť pôdy, preto je to práve správna cesta, ako sa k nim priblížiť k radikálnemu obliekaniu, aby priniesli organické látky počas kvitnutia a plodov. Minerálne hnojivá sa v pôde vopred nanášajú v požadovanom pomere. To všetko bude mať pozitívny vplyv na budúce sadenice.

Ďalší tip pred zasiatím v otvorenom priestore: postupujte podľa pokynov na obale, kde je tiež uvedený čas. To umožní získať pretrvávajúce sadenice okrasných rastlín a bohatú úrody.