Hospodárstvo

Pižmová kačica: fotografie, popis plemena, inkubácia

Pižmová kačica je rodák zo strednej a južnej Ameriky, kde stále žije vo voľnej prírode. Tieto kačice boli domestikované v staroveku. Existuje verzia, ktorú Aztékovi dali, ale je jasné, že neexistujú žiadne dôkazy.

Verzie, odkiaľ pochádza názov "pižmové kačice", pochádza z niekoľkých. Po dovoze kačice do Európy sa verilo, že starí drakovia vylučujú pižmový tuk z výrastkov na hlave. Ale moderné pižmové kačice necítia. Je nepravdepodobné, že tieto žľazy boli atrofované počas pobytu pižmových kačiek v Európe. S najväčšou pravdepodobnosťou tento názov pochádza buď zo starovekého názvu indiánov Kolumbie - Muisca, alebo ... od slova "Moscovia" - názov Ruska, ktorý bol spoločný v stredovekej Európe (a ruka Moskvy sa sem dostala).

V druhom prípade sa predpokladá, že kačacia pižma bola dovezená do Anglicka anglickou obchodnou spoločnosťou "Muscovy Company", odkiaľ prišiel názov tohto typu kačice v angličtine, Muscovy Duck.

Častejšie v rusko-jazykovom priestore, názov "indooot" nenaznačuje hybridizáciu kačiek s morkami, čo sa niekedy vážne uvádza na niektorých miestach. Toto meno ukazuje iba podobnosť rastov hlavy v pižmových draku a moriakoch. Niekedy jastrab je nazývaný hrot a hlúpa kačica.

Na fotografii môžete porovnať rast pižma a morky.

Druhá verzia pôvodu názvu "indooot" je skratka frázy "indická kačica".

Bez ohľadu na verziu pôvodu mien to neovplyvňuje popularitu indoutoku medzi majiteľmi osobných fariem.

Nedostatok na osobnom statku, chov a údržba

Divoká pižmová kačica je maľovaná v tmavých farbách s malým množstvom bielych perí. Neváži viac ako 3 kg, ak hovoríme o draku. Vajcia v pokládke 8-10.

Domestikácia mala silný vplyv na indoutok. Rôzne plemená, ako napríklad kačice, kačacie pižma nefungovali, ale farby sa stali rozmanitejšie. Dnes je indoutok možné nájsť čierne, biele, modré, biele-okrídlené, svetlé a spárované v kombinácii s akoukoľvek základnou farbou.

V prípade pliesňových kačíc sa telesná hmotnosť zdvojnásobila a počet vajec určených na inkubáciu mierne vzrástol. Domáce ohniská 8 až 14 kusov.

Úspech indoutok v ich pokojnom správaní. Oni len sykot, bez dráždenia susedov s chvostom. Pokiaľ ide o kvalitu mäsa, názory sa líšia. Kačacie mäso z pižma nie je také tuk ako divé mäso, ale preto je sušší. Toto mäso je amatérsky. Mínus indoutok - dlhý rast kačacích. V mallardoch by mladá populácia mala byť zabitá už vo veku 2 mesiacov, zatiaľ čo v tomto veku stále nedosiahli plnú váhu.

Údržba a kŕmenie indoutok

Udržiavanie pižma je ľahké. Sú to veľmi nenáročné vtáky. Je potrebné brať do úvahy len to, že tepelné straty sú teplomilné a zima trpí zle, na rozdiel od vyhlásení predajcov. Na zimu potrebujú teplú stodolu s hlbokou posteľou. Vzhľadom k tomu, Indoouts milovať vodu nie menej ako burgundy, na zimu, musíte sa pozrieť na pohľad na pijan, z ktorého pižma pukliny nebudú môcť vyhodiť vodu.

V lete pižma môžu dokonale žiť na chrbte. Je len potrebné sledovať dĺžku ich perového letového peria, pretože domorodé Indo-štrajky, rovnako ako morky, sa zabudlo povedať, že majú príliš veľa hmotnosti na lietanie. Samotné kačice ani o tom nevedia.

Percenty zariadenia pre indoutok

V stodole sa musíte venovať usporiadaniu miest na odpočinok. Kvety pre kačice sa líšia kuriatkom. Pri kačiach sa z podlahy vykladajú police o výške približne 15 cm. Pre pižmové kačice je to dôležité, pretože na rozdiel od pekinských kačíc netolerujú vlhkosť a nečistoty.

kŕmenie

Indoori sa živí rovnako ako obyčajné kačice. Nikdy sa nevzdáte zelene a ovocia. Ale potrebujú znížiť vegetáciu, pretože adaptácie na zobáky na rezanie trávy nemajú žiadny nádych.

Kŕmenie rias a malých vodných živočíchov v prírode, púčikové psy sú radi, že jedia v zajatí malé slimáky, doplňujúce zásoby vápnika so živočíšnymi bielkovinami.

Varovanie! Indo-juvenile môžu jesť nielen slimáky, ale aj kurčatá inej hydiny, ak sú dostatočne malé na to, aby prešli do krku.

Hoci indutki na myšiach a potkanoch nie sú lovení, ale rovnaké draky, ktoré sú pomerne veľké, sú celkom schopné prehltnúť potkany uškrcené mačkou. Rozdrví sa na dlhý čas, ale bude sa to prejaviť.

Varovanie! Pri kŕmení suchým krmivom sa uistite, že kačice majú vždy vodu.

Pri jedle na nádržiach, všetky druhy kačiek prehĺtajú veľké množstvo vody s jedlom. Pri konzumácii suchých potravín potrebujú, aby sa nasiakali, takže to bežne prechádza do žalúdka. Je zrejmé, že bezprostredne po podaní zmiešaného krmiva sa všetky kačice dostanú do žľabov.

Čo potrebujete na chov Indo-stock

Chov pazúrov pšenice v súkromných farmách sa môže vykonávať dvoma spôsobmi: inkubáciou a chovnými kačicami pod sliepkou.

Pre akékoľvek spôsoby, ako sa musíte venovať tvorbe rodín indoutok. Jeden zrelý dospelý drake je určený 3-4 samicami. Teoreticky je možné "dať" 5 kačiek mužovi, ale potom bude pracovať na hranici a nedôjde k dôvere vo vysoko kvalitnú plodnosť vajíčok.

Prirodzené vylučovanie

Pižmová kačica je dobrá sliepka, ktorá dokáže vyliahnuť nielen svoje vajcia. Problém obloženia pod hrotom cudzích vajec spočíva v skutočnosti, že vajcia majú dlhú inkubačnú dobu. Ak kačica sedí 28 dní, potom kačica pižma je 35 dní.

Teoreticky, indoutk môže nosiť 70 až 120 vajec ročne, ale predtým, než sedí na vajciach, bude mať iba 20-25 vajec a potom bude sedieť na ne po dobu jedného mesiaca. Neobsahuje všetky vajcia, ale iba 15 kusov. Za priaznivých podmienok - začalo hniezdenie a počasie je teplé - pižmo môže sedieť 3 šarže vajíčok. Dokonca aj keď sliepka prinesie 15 kačiek, z nej bude iba 45 kusov mladých. Proti najmenej 70 potenciálnym vajcom.

Nie, na fotografii nie všetky kačacie panenky patria k tejto slepote. Ona jasne vykĺzla líniu.

Ak by bolo rozhodnuté odstrániť pižmové psy prirodzeným spôsobom, musí byť sliepka vybavená prístreškom. Lepšie urobiť niekoľko na výber. Po výbere miesta pod hniezdom začne Indoout položiť vajíčka a súčasne prinesie hniezdny materiál.

Teplota, pri ktorej vajíčko nesie vajcia, by nemala byť nižšia ako 15 stupňov, pretože kačacie pižma sú termofilné druhy. Ak vajcia začne vkladať vajíčka v chladnom počasí, mali by sa zozbierať, ak je to možné, a umiestniť na relatívne teplé miesto. Je zrejmé, že z vajec skladovaných po dobu dvoch týždňov na takom chladnom mieste, viac kačic vyliahne ako z čerstvo zmiešaných vajec.

Výhodou takýchto chovných kačacích pášok je to, že nemusíte trpieť teplotnými podmienkami a ochranným filmom na plášti vajec. Slepica urobí všetko samo. Dokonca aj v horúcom a suchom počasí sa mu podarí vyliahnuť kačice.

Varovanie! Je dosť ľahké dostať malý úklon z hniezda na začiatku rozkrájania, ale čím bližšie sa kačacie kačice, tým hrubšie sliepka sedí na hniezde a tým je agresívnejšia vzhľadom na potenciálnych nepriateľov.

Kačacie kačice ihneď po vyliahnutí zostanú pod sliepkou, kým sa všetky vajcia nevyberú z vajíčok, vyschnú sa a nestoja sa na ich labkách. Potom sa kačica rýchlo naučia hýbať potravou, ale sú neustále držaní na stádach. Ihneď po vyliahnutí nie je možné pochopiť, kto je kačica a kto je draka. Ale draky by mali rásť dvakrát tak veľké ako kačice, takže rýchlo získavajú váhu a spravidla za pár týždňov je jasné, kto je kto.

Metóda inkubácie vajec

Inkubácia pacov pižma v domácich inkubátoroch je veľmi nepríjemná. Dokonca aj spoločnosti, ktoré sa pokúsili inkubovať pascu, túto myšlienku opustili z dôvodu nízkeho výnosu kačacích. Stanovisko vlastníkov názorov: nejaký faktor chýba.

Zdá sa, že tento faktor je kačacia kačica, ktorá dôkladne vie o pravidlách chovu kačacích. Kopírovanie jeho metód je veľmi ťažké, ak nie nemožné.

Najmä pižmové vajcia sú pokryté hustým tukovým filmom, ktorý chráni vajíčko pred infekciou. Ale neskôr tento ten istý film zabraňuje prenikaniu kyslíka zo vzduchu do plášťa. V dôsledku toho sa káčatka usmrtia.

So sliepkou tieto problémy nevznikajú. Pravidelne sa ponorí do vody a vráti sa do hniezda a postupne vymazáva tento film s labkami a mokrým perím.

Puškohová kačica

Preto je najlepšie vykonať chov doma pomocou kurčiat. Ak vezmeme do úvahy, že z inkubátora sa získa malý počet kačacích kačiek, potom s prirodzeným rozmrznutím sa kačica s najväčšou pravdepodobnosťou dostane ešte viac.

Plemeno "mulard", kto to je

V skutočnosti mulard nie je plemeno, ale hybrid medzi dvoma rôznymi typmi kačiek: indutink a domestikovaný mallard. Z nevedomosti, zlomyseľného úmyslu alebo jednoducho z hľadiska ľahkého vnímania môže predávajúci v reklame napísať, že predáva kačice z "plemena Moulard". Môžete si kúpiť za mäso, ale nemali by ste dúfať, že budete mať potomky z týchto hybridov. Sú neplodné.

Fotografia je mulard.

Jeho výhody sú: rýchly rast, rovnako ako v mallards, a veľká váha (4 kg), ako v indoutok.

Ak chcete získať a kultivovať mulard na mäso, musíte sa venovať výberu vhodného plemena domestikovanej kačice. Zvyčajne je potrebné získať mulard, kačicu divú a pižmovú kačku. Vzhľadom k tomu, pižma môže dosiahnuť 7 kg hmotnosti, je lepšie pre neho vybrať najväčšie plemeno v divokej.

Hodnotenie kníh pižma

Kolomiets Elena, s. Dýň niekoľko rokov držal pasca. Susedia sa im páčili, pretože neboli vôbec počuť. A potrebujem mäso. Tu je mäso v indoutoku, ktoré som nemala rád. Na varenie dobre. A na vyprážanie je suché, dokonca aj medzi mladými. A tvrdší ako obyčajné kačice. Ďalšou nevýhodou je skutočnosť, že ich draky sú agresívne. Mnohí sa obávajú husi, ale husi sa nedostanú, ak zistí, že to môže byť nebezpečné. Pižmový kobylý drak starší ako 2 roky nevenuje pozornosť takýmto problémom. Útočí bez toho, aby sme premýšľali, čo sa stane ďalej. Môžete ho chytiť a otočiť hlavou, ale ak to neurobíte, bude vás znova a znova zasahovať, kým vás nebude prenasledovať z jeho územia Raskevich Lyudmila, str. V keramike sa zachovali aj pižmové kačice a mulard. Nemám nič proti indie kačice, ale naozaj striekajú vodu na dvore. Takže kŕdeľ rozdrví a na dvore je močiare. Ak by to nebolo pre to, ona by to držala ďalej. A s mulami vo všeobecnosti vyšiel zábavný príbeh. Keď som večer búchal domov, muž sa k mne priblížil a požiadal ma, aby som predával na chov. Videl to veľmi veľké kačice. Musel som vysvetliť, že nemožno chovať mulard. Ak chce dostať takého vtáka, nech mu získa psy pre pekingské kačacie a pižmové draky.

Pozrime sa na to

Indo-out je výhodný vták pre začiatočníkov, ktorý si nevyžaduje špeciálnu pozornosť, ale dáva slušné zvýšenie zásob hovädzieho mäsa počas leta. Skutočnosť, že pižmo sa len kýčí, sú tiež značné výhody. Ráno nebudete vychovávať sborom divých kačiek, ktoré si vyžadujú krmivo. Drakes, Mallards, mimochodom, sa správajú oveľa skromnejšie. Chvália veľmi ticho.